39-40/2021 Šachy bez figurek: Náhoda a strategie (ebook / poslední číslo)

Právě vychází definitivně poslední číslo Partonymy. Ebook najdete už teď ZDE, tištěný náklad pro autory a vybrané knihovny dostaneme z tiskárny s největší patrností až v lednu.

Pro Náhodu a strategii jsme zavedli novou rubriku „Překladiště“, určenou zahraničním autorům, které jste byli zvyklí na našich stránkách potkávat. Ani tentokrát jsme tuto tradici neporušili a v novém čísle tak najdete rovnou tři zahraniční přispěvatele, jako vždy v českém překladu dosud neuvedené. A kromě nich také nemálo českých spisovatelek a spisovatelů, ať už ostřílených jmen nebo úplných nováčků.

Jak zmíněno výše, časopis tímto po deseti letech existence uzavírá jednu éru (možná ne definitivně, avšak pravděpodobně ano) a dvojčíslem 39./40. se loučí. Děkujeme všem, kdo se podíleli na jeho vzniku a věříme, že čtenářům jsme za dobu naší existence přinesli atraktivní a zajímavý obsah, a tak nebylo naše společné snažení zbytečné. Více netřeba dodávat. Snad jen: Pokud nezasáhne nepředvídatelná vyšší síla, jako poslední tečku za Partonymou plánujeme na příští rok antologii prozaických i básnických textů ze všech deseti ročníků.

Přejeme vám příjemné počtení!

Abecední seznam v aktuálním čísle publikujících autorů:

Alžběta Bublanová, Jitka Fialová, Markéta Hejkalová, Mariusz Hoffmann, Tomáš Jireček, Pavel Jonák, Linda Liczki, Jiří Lojín, Igor Malijevský, Vladimír Matějček, Eliška Měrková, Aleš Misař, Jan Němec, Alina Pavelescu, Milan Petrák, Petr Poslední, Josef Prokeš, Jan Stanislav, Jiří Studený, Básník Ticho, František Všetička, Andrzej Walter, Zuzana Wrana, Tereza Zelinová